РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо вирощування поросят
Для отримання здорового молодняку крім годівлі необхідно
дотримуватись і відповідних умов їх утримання
- Перед опоросом необхідно підготувати приміщення, очистити його, продезинфікувати, побілити, утеплити.
- При народженні поросят, ніс та рот очищають від слизу, перев'язують пуповину на відстані 2-3 см від черевця, обрізують та дезифікують препаратом “Кристал-900”, потім переносять їх в заздалегідь підготовлене чисте, сухе, тепле місце (+28 — +30°С) з підігрівом інфрачервоною лампою, килимок що підігрівається, тепле приміщення тощо.
- В перший день народження щоб не пошкодити свиноматці вим'я, поросятам зрізають
молочні зуби і підсаджують під свиноматку не
пізніше 1-1,5 години після народження.
- На 2-3 день після народження для профілактики анемії поросятам вводять залізовмісний ирепарат “Ферофарм” або “Ферофарм-Мультивіт”
- Поросят бажано привчати до «свого» соска, слід підсадити слабших
поросят до передніх сосків, а сильніших до задніх, контролювати цей
процес протягом 3-5 періодів годівлі. Після цього поросята
«запам'ятовують» свої соски.
- 3 3-5 дня поросят привчають до корму, а з 7 — 10 дня вони вже здатні засвоювати білки інших кормів.
- Щоб забезпечити інтенсивний ріст і розвиток поросят з цього періоду (7 - 10 днів), необхідно давати їм 20-50 г комбікорму на добу з преміксом “Поросятко”. Поступово збільшують добову норму
до відлучення до 200 - 220 г.
- З 15-ти денного віку можна давати каші з кукурудзяної та ячмінної дерті, а також по 50 - 100 мл коров'ячого молока. Крім цього, бажано включити в раціон годівлі поросят смажений ячмінь, деревне вугілля, крейду, гідропон, подрібнену моркву та гарбузу, цукор тощо. Влітку поросят з раннього віку слід привчати до зеленого корму, при можливості свиноматку разом з приплодом випасати.
- Дуже важливо забезпечити поросят чистою доброякісною водою вже
з 3-5 дня життя.
- Кастрацію хрячків бажано проводити на 14-15 день після народження, використовуючи “Розчин йоду спиртовий” і “Присипку антибактеріальну”.
- Оптимальний термін відлучення на товарних фермах в 28 днів середньою живою вагою 7,5 - 8 кг, а на племфермах та в приватних (особистих) господарствах практикують відлучку в 35 - 45 днів живою вагою 12 - 15 кг, рідше в 60 днів живою вагою 18 - 22 кг.
- Необхідно перед відлучкою обробити свиноматок препаратом “Інсектозол” проти ектопаразитів та провести дегельмінтизацію застосовуючи “Альбенмікс”, “Івермікол 1%”, “Левафарм”, “Фармадазол-плюс”, “Пірапразіт-211”.
- Вітамінізацію свиноматок можна провести за допомогою “Вітафарм АДЕ”, “Вітафарм Е-Селен”, “Вітафарм-Мульти”, “Вітафарм АДЕ-Інтенс”